Ο 32oς αγώνας “Tζάμπολ Αγάπης”, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2019, στο κλειστό βοηθητικό γυμναστήριο του Ο.Α.Κ.Α.
Οικοδεσπότες ήταν τα παιδιά του Παναθηναϊκού-ASD.
![](https://tzampolagapis.gr/wp-content/uploads/2019/12/Διαφάνεια3.jpg)
Φιλοξενήθηκαν τα παιδιά της Ειδικής Καλαθοσφαιρικής Αγωγής του «Τζάμπολ της Αγάπης» και τα παιδιά του ΕΕΕΕΚ Νομού Σερρών σε ένα αγώνα μπάσκετ που πρόσφερε για μία ακόμη φορά χαμόγελα και συνεργασία σε όλους.
Την έναρξη του αγώνα πραγματοποίησε ο Γενικός Διευθυντής της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, κος Βασίλειος Παρθενόπουλος.
![](https://tzampolagapis.gr/wp-content/uploads/2019/12/Διαφάνεια7.jpg)
Το συντονισμό της δράσης πραγματοποίησαν οι εθελοντές προπονητές των ομάδων του «Τζάμπολ της Αγάπης»-ΑΜΚ, μαζί με τους ανθρώπους του ΕΕΕΕΚ Ν. Σερρών και του προπονητικού επιτελείου του Παναθηναϊκού.
![](https://tzampolagapis.gr/wp-content/uploads/2019/12/Διαφάνεια5.jpg)
Για άλλη μία φορά το χειροκρότημα συνόδευσε τα καλάθια όλων των παιδιών στο παιχνίδι του 32ου «Τζάμπολ Αγάπης». Κοντά στα παιδιά βρέθηκαν και οι βετεράνοι καλαθοσφαιριστές, Φραγκίσκος Αλβέρτης, Βαγγέλης Αλεξανδρής, Βασίλης Παραμανίδης και Γιώργος Καλαϊτζής!
![](https://tzampolagapis.gr/wp-content/uploads/2019/12/Διαφάνεια4.jpg)
Μετά τον αγώνα του “Τζάμπολ Αγάπης” όλες οι οικογένειες μαζί, φιλοξενήθηκαν από την ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ στις κερκίδες του κεντρικού σταδίου του ΟΑΚΑ και παρακολούθησαν τον αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΡΕΘΥΜΝΟ.
![](https://tzampolagapis.gr/wp-content/uploads/2019/12/Διαφάνεια9.jpg)
Σας ευχαριστώ όλους για τη προσφορά σας προς τα παιδιά μας.
Γιάννης Τσουμπρής
![](https://tzampolagapis.gr/wp-content/uploads/2019/12/2.png)